W sierpeckim Ekonomiku ruszyła druga edycja warsztatów ,,Z EKONOMIKIEM ZDROWO I NA SPORTOWO”. Po zajęciach fitness przyszedł czas na zumbę. W zajęciach uczestniczyły uczennice klas trzecich Gimnazjum Miejskiego w Sierpcu. Za organizację odpowiedzialne były nauczycielki wychowania fizycznego p. Joanna Dudzińska i p. Mariola Przybyłowska.

Prowadzona przez panią Joannę Dudzińską zumba cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród dziewcząt. Ta forma ruchu to jeden z najlepszych sposobów odchudzania. Tańcząc i jednocześnie wykonując ćwiczenia w rytmach latynowskiej muzyki, można nie tylko skutecznie pozbyć się zbędnych kilogramów, lecz także poprawić kondycję i wytrzymałość organizmu. Energiczne ruchy w rytmie rumby, salsy czy mambo pozwalają skutecznie spalić zbędny tłuszczyk oraz wymodelować sylwetkę. Ponadto dzięki zumbie można poprawić wytrzymałość i kondycję ciała, a także ogólny stan zdrowia, min. obniżyć ciśnienie krwi i poprawić pracę serca. Układ taneczny był odpowiednio dostosowany do możliwości młodych dziewcząt, czyli był treningiem cardio. Plusem zumby jest to, że angażuje do pracy większą liczbę partii mięśniowych. Trenując w ten sposób, można nie tylko szybciej spalić tkankę tłuszczową, lecz także poprawić kondycję oraz zwiększyć wydolność i wytrzymałość organizmu, dzięki czemu z czasem można dłużej i intensywniej ćwiczyć.

Szkolne zajęcia Zumby, to oferta nie do odrzucenia dla przyszłych uczniów Ekonomika.