W dniu 18 marca (piątek) w sali posiedzeń Starostwa Powiatowego w Sierpcu odbyły się eliminacje powiatowe XXXIX Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem  ,,Młodzież Zapobiega Pożarom”. Uczestnicy turnieju wykazali się dużą znajomością przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, wiedzą na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego. Rywalizacja odbywała się w trzech grupach:

I grupa - uczniowie szkół podstawowych,

II grupa - uczniowie szkół gimnazjalnych,

III grupa - uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.

Eliminacje składały się z dwóch części - pisemnej i ustnej. W eliminacji pisemnej do rozwiązania był test składający się z 40 pytań. Eliminacja ustna polegała na udzieleniu odpowiedzi na pięć pytań z wylosowanego zestawu.

Uczeń naszej szkoły, Radosław Ankiewicz (kl.III LOS)w swojej grupie zajął I miejsce i będzie reprezentantem powiatu na eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się 23 kwietnia 2016r.

SERDECZNIE GRATULUJEMY I TRZYMAMY KCIUKI