W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła po raz czwarty włączyła się w projekt Szlachetnej Paczki. Celem tej ogólnopolskiej akcji jest pomoc potrzebującym rodzinom wygrywać  z biedą. Wybraliśmy rodzinę znajdującą się  w trudnej sytuacji życiowej i materialnej – matkę samotnie wychowującą dwoje dzieci. W akcję zaangażowała się cała społeczność szkolna. Przez dwa tygodnie zbieraliśmy potrzebne rzeczy: żywność, środki czystości, odzież, pomoce szkolne, ręczniki, pościel i inne. Każdy starał się pomóc i przynieść to, co mógł. Ilość ofiarowanych artykułów przerosła, jak zwykle, nasze oczekiwania. Udało nam się przygotować 24 duże paczki!

Serdecznie dziękujemy całej Radzie Pedagogicznej, uczniom i ich wychowawcom za wsparcie, ciepłe serca i otwarte dłonie. Pamiętajmy, że radość dawania jest ogromna, a DOBRO zawsze do nas powraca!

Finał Szlachetnej Paczki miał miejsce 12-13 grudnia 2015r w sierpeckim LO. Koordynatorami akcji w naszej szkole były: p. Marta Mańkowska i p. Marta Rokicka.