Pod hasłem ,,Tak, pomagam” w piątek i sobotę – 11 i 12 grudnia 2015r odbyła się już po raz dziewiąty bożonarodzeniowa zbiórka żywności Caritas. Na terenie Sierpca przeprowadzona została ona  we wszystkich sklepach sieci Biedronka oraz w sklepie Mila. W akcji wzięło udział blisko 50 wolontariuszy ze Szkolnego Koła Caritas przy Zespole Szkół nr 2 w Sierpcu, którzy zbierali najbardziej potrzebne artykuły spożywcze. Paczki żywnościowe, które zostaną przygotowane przez Caritas, trafią do rodzin w parafii będących w trudnej sytuacji materialnej: rodzin wielodzietnych, a także osób samotnych i chorych w ramach pomocy świątecznej.

Bardzo dziękujemy wszystkim za dar serca i szczodrość, jaką okazali dla tych, którym ciężko jest zrobić świąteczne zakupy. Wolontariuszom zaś dziękujemy za  zaangażowanie i poświęcony czas.

Opiekunowie Szkolnego Koła Caritas