W dniach 4-6 grudnia 2015r miała miejsce Świąteczna Zbiórka Żywności organizowana przez Bank Żywności w Płocku. W tę akcję charytatywną włączyli się też uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Sierpcu. 20 wolontariuszy z naszej szkoły zbierało produkty w sklepie Gram i Mila przy ulicy Płockiej. Dzięki hojności klientów w/w sklepów udało im się pozyskać 375 kg różnych artykułów spożywczych i przemysłowych, które zostaną rozdzielone między najbardziej potrzebujących.

Cieszymy się, że mieszkańcy Sierpca i okolic, szczególnie przed okresem świąt Bożego Narodzenia, nie pozostali obojętni na potrzeby innych. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy!

Opiekę nad wolontariuszami podczas zbiórki sprawowały: p.Bogusława Krajewska, p.Marta Mańkowska, p. Marta Rokicka, p. Jolanta Watkowska.