10 listopada 2015 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 97 rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę. Akademię przygotowały uczennice klasy II TOT/TE pod kierunkiem wychowawcy - Pani Małgorzaty Piaseckiej. O oprawę muzyczną zadbała Pani Anna Stahlke.11 ListoopadaShow Gallery

W uroczystości wzięła udział cała społeczność szkolna.

Wszyscy w skupieniu wysłuchali tej wyjątkowej lekcji historii.

W scenariuszu uczniowie przypomnieli ważne daty z historii naszego kraju: są to lata 1772, 1793 i 1795 – trzy rozbiory dokonane przez Rosję, Prusy i Austrię. W tych trudnych czasach naród polski nie ugiął się. Każdy dom był twierdzą polskości. Rodzice dbali, by dzieci mówiły po polsku, znały polską historię i przestrzegały polskich obyczajów. W dalszej części przypomniano trudną i krwawą drogę do odzyskania wolności dla Polski.

Uczniowie recytując wiersze przypomnieli bohaterstwo naszych przodków oraz wielkie umiłowanie ojczyzny. To dzięki nim dziś żyjemy w wolnym kraju.

W dniu narodowego święta niepodległości dziękujemy wszystkim bohaterom, znanym i nieznanym z imienia, za dar wolnej Polski – Ojczyznę naszą.

Piękne pieśni patriotyczne wykonali uczniowie: Agnieszka Kolczyńska, Joanna Szmigielska, Jakub Waliszewski, Mateusz Kołodziejski oraz Patryk Kuśmierkowski.

Na zakończenie cała społeczność szkolna dumnie odśpiewała „Rotę”.