Międzynarodowe Święto Bibliotek Szkolnych

Z okazji Międzynarodowego Święta Bibliotek Szkolnych w dniach 28.X-30.X w naszej bibliotece przygotowałyśmy wystawkę dotyczącą ciekawostek książkowych: największa, najmniejsza, najgrubsza, najpopularniejsza i najstarsza książka na świecie.

W zbiorach naszej biblioteki można było, również zobaczyć największą, najgrubszą i najmniejszą książkę.

Dla odwiedzających przygotowano wiele atrakcji w postaci zakładek do książek, można było wylosować maksymę dotyczącą biblioteki, książki, czytelnictwa itp. Chętni mogli rozwiązać krzyżówkę czytelniczą, za rozwiązanie, której była słodka nagroda.

W tych dniach można było obejrzeć wystawkę prac naszych uczniów biorących udział w konkursie fotograficznym ,,Wspomnienie z wakacji’’. Najciekawsze prace zostały nagrodzone. Nagrody książkowe i wyróżnienia wręczyła p. wicedyrektor M. Kędzierska.

Z okazji tego święta została przygotowana gazetka na tablicy bibliotecznej znajdującej się na holu, a na drzwiach do sal lekcyjnych umieszczono kartki z sentencjami o czytelnictwie.

W bibliotece wyłożono kronikę szkolną, do której mogli wpisywać się odwiedzający uczniowie i nauczyciele.

Święto bibliotek szkolnychShow Gallery